Teken van Tijd – Kunst in de Sint-Johanneskerk.
Deze zomer verandert de Sint-Johanneskerk op elf zaterdagen in een plek van stilte, aandacht en verbeelding.
Tijdens Teken van Tijd, een kleinschalig kunstproject in het kader van Tsjerkepaad 2025, werkt telkens een andere kunstenaar in de kerk aan een bidprentje – een tekening op A6-formaat.
Bezoekers zijn op die dagen van harte welkom om binnen te lopen, een glimp op te vangen van het werkproces, in gesprek te gaan met de kunstenaar of gewoon even stil te zijn. Zo groeit er gedurende de zomer een bijzondere reeks van elf kleine tekeningen, die aan het einde als geheel wordt gepresenteerd.
Deelnemende kunstenaars: Maritsa van Luttikhuizen (5/7), Irene van de Mheen (12/7), Rienk Kruiderink & Aleida van Dijk (19/7), Liam Gruwe (26/7), Pat van Boeckel & Karin van der Molen (2/8), Jettie Dooper (9/8), Inge Hoefnagel (16/8), Jose Krijnen (23/8), Anouk Bax (30/8), Irem Kaneli & Stijn Smit (6/9), Maria Berkhout & Joop Vos (13/9) en Rolina Nell.
Op 26 juli en 30 augustus is er tussen 15:30 en 17:00 uur bovendien een miniconcert in de kerk – een extra reden om langs te komen.
Op 26 juli is dit singer-songwriter Moonloops en op 30 augustus DINA.
Met deze activiteiten wil de plaatselijke commissie een eerste voorzichtige stap zetten naar een nieuwe rol voor de kerk als plek van ontmoeting, bezinning en creativiteit. Kom kijken. Laat je verrassen. En ontdek wat er ontstaat als tijd, stilte en kunst elkaar ontmoeten.