Aengwirdertsjerke


De huidige Aengwirder Tsjerke is de derde kerk op dezelfde plaats in Tjalleberd. Sinds de dertiende eeuw staat er een kapel. Deze wordt in 1626 afgebroken en vervangen door een protestants zaalkerkje. Als deze niet meer voldoet aan de eisen van de tijd, verrijst in 1742 een nieuwe zaalkerk. Boven de westelijke ingang van de kerk herinnert een plaquette nog aan deze bouw. Na een verlenging van de kerk en het plaatsen van een dakruiter (voor de klok uit 1670), krijgt de kerk haar huidige vorm met de bouw van een transept aan de noordzijde van de kerk in het jaar 1844.
 
In de kerk springen vooral de zeventiende-eeuwse preekstoel, de ronde evangelisten-ramen, het negentiende-eeuwse Van Damorgel en het predikantenbord in het oog.
 
Activiteit(en):
Geen activiteiten

Extra informatie:
-Elke zaterdagmiddag een doorlopende diapresentatie over de geschiedenis van de kerk.
=12 en 13 september: “Kunst in de Kerk”. Lokale kunstenaars exposeren hun werk. Ook doetde kerk dit weekend mee aan de Open Monumentendag.
 

Openingstijden:
Doet voor het eerst mee aan Tsjerkepaad in 2026 gedurende de gehele Tsjerkepaad periode van 13.30 tot 17.00 uur.
 

Website:


Kerkgegevens
Kerknaam : Aengwirdertsjerke
Straat : Pastoriesingel 1
Postcode : 8458CP
Plaats : Tjalleberd
Regio : regio Zuidoost

Terug naar overzicht
Tsjerkepaad werkt samen met:
 
Copyright 2026: Tsjerkepaad Friesland Privacyverklaring Realisatie: Wmmedia.nl